Haber

iOS 12.2 Beta 3 güncellemesi yayınlandı!

Apple, geliştiricilere özel olarak yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimi haftalarda iOS 12.2 güncellemesinin ikinci geliştirici sürümünü yayınlayan Apple, şimdide iOS 12.2 Beta 3 güncellemesi ile karşımıza çıkıyor. Peki, yeni iOS güncellemesi ile birlikte, kullanıcıları ne gibi yenilikler bekliyor, gelin yakından bakalım.

iOS 12.2 Beta 3 güncellemesi yayınlandı!

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 12.2‘nin ilk beta sürümü ile beraber, kullanıcılara birçok yenilik sunmuştu. Daha sonrasında ise, 12.2 beta 2 güncellemesi bizleri karşılayan teknoloji devi bu güncellemeyle kullanıcılara yeni emojiler eklemişti.

Bununla beraber, bir takım performans iyileştirmelerinin ve de ön plana çıktığı beta 2 güncellemesinden sonra, şimdi de iOS 12.2 Beta 3 güncellemesi bizlere sunuldu.

iOS 12.3 beta 3 güncellemesi

Söz konusu bu güncellemede de, FaceTime hatası sonucunda devredışı bırakılan Grup FaceTime özelliğinin yeniden etkinleştirildiğini görmekteyiz. Ayrıca, yeni güncellemeyle köpek balığı, baykuş, yaban domuzu ve zürafa gibi yeni animojilerde kullanıcıları bekliyor.

Tüm bu detayların haricinde söz konusu 12.2 beta güncellemelerinin ana hedefinin Apple’ın Home uygulamasıyla çalışan akıllı TV’leri desteklemek olduğunu da özellikle belirtelim. Ayrıca, hemen aşağıdan iOS 12.2 ile gelecek olan yenilikleri de inceleyebilirsiniz.

iOS 12.3 beta 3 güncellemesi

– Apple Haritalar uygulamasına, hava durumu desteği getirilmiş. Bu sayede harita uygulamasından çıkmadan, gitmek istediğiniz yerin hava durumunu görebileceksiniz.

– Artık güvenli olmayan sitelere girdiğinizde (HTTPS kullanmayan siteler), “Güvenli Değil” mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

– Kontrol merkezindeki AirPlay ve ekran yansıtma ikonları yenilenmiş.

– Apple Cash’e yeni eklenen “Para Ekle” butonu ile artık hesabınıza çok daha hızlı bir şekilde para ekleyebilirsiniz.

– Artık Apple TV kullanmıyor olsanız bile, başka üreticilerin televizyonlarında da AirPlay özelliğini kullanabileceksiniz.

iOS 12.2 Beta 3 hangi cihazlara gelecek?

Test süreci devam eden iOS 12.2′nin beta 3 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Kaynak: SDN

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın