Haber

Youtube’a yapılan Silahlı saldırıyı Nasim Aghdam düzenlemiş!

Youtube’a yapılan saldırıda kimlikler tespit edildi!


Teknoloji gündemine dün üzücü bir haber damgasını vurmuştu. YouTube’un San Bruno’da bulunan kampüsüne silahlı saldırı düzenlendiği bilgisi paylaşılmış ve bir kişinin hayatını kaybettiği 4 kişinin de yaralandığı aktarılmıştı. Polisin başlattığı araştırma sonucu silahlı saldırıyı Nasim Aghdam isimli şahsın düzenlediği ise bugün ortaya çıktı.

Saldırıyı Nasim Aghdam düzenlemiş!


San Bruno Polis Departmanı; YouTube’a gerçekleştirilen silahlı saldırıyı San Diego’da yaşayan 39 yaşındaki Nasim Aghdam’ın düzenlediğini açıkladı. Peki, Nasim Aghdam kimdir?

Sosyal medya fenomeni olan İran asıllı Amerikalı kadının, YouTube’da enterasan içerikler ile dolu birçok hesabının yer aldığı ve YouTube’un para kazanma politikalarıyla ilgili endişelerini dile getirdiği bir web sitesi olduğu biliniyor.

N. Aghdam, geçtiğimiz Ocak ayında şahsi YouTube hesabında; YouTube’un kendisine ayrımcılık uygulayarak videolarını filtrelediğini dile getirmişti. Saldırganın resmi sitesinde geçtiğimiz aylarda Adolf Hitler’in “Yalanı büyük yapın, basit yapın, sürekli söyleyin ve sonunda herkes inanır” paylaşımında bulunduğu da olaydan sonra ortaya çıktı.

Saldırganın paylaşımlarından yola çıkacak olursak, YouTube’dan gelir elde edemeyen N. Aghdam’ın, bu saldırıyı dikkat çekmek ve parasal sebeplerden dolayı düzenlediğini söyleyebiliriz.

 

Bir Cevap Yazın