İşte yeni iOS 11!

Apple’ın iOS 11’i tanıtacağı WWDC17’ye çok yakınız. İki gün sonra düzenlenecek etkinlik öncesi tasarımcılar beklenen özellikleri gösteren son konsept videolarını yayınladılar.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS ile ilgili bugüne kadar somut bilgiler edinemedik. Sadece beklenti ve iddialar dışında bilgiye ulaşamamamızda Apple’ın çalışmaları sızdırmamasının önemli bir etken olduğu düşünülüyor. 5 Haziran’da bütün özelliklerini öğreneceğimiz iOS 11 için yayınlanan yeni video bugüne kadarki en gerçekçi konsept olarak göze çarpıyor.

 

 

Yeni iOS 11 konsepti yayınlandı!

ConceptsiPhone tarafından hazırlanan iOS 11 konsept videosunda daha akıllı Siri, zengin bildirim merkezi, yenilenmiş kontrol merkezi ve karanlık mod ön plana çıkıyor.

17-06/03/ios-11-concept-554x415-1496467493.png

Videoyu incelediğimizde ağırlıklı olarak görsel değişiklikler ve bilginin kullanıcıya nasıl sunulduğuna dair değişiklikler üzerine odaklanıldığını görüyoruz. Bildirim merkezinde uygulamalar hakkında daha ayrıntılı bilgiyi gösteren bir iOS arayüzü ile karşılaşıyoruz.

Yeni konseptte kontrol merkezi de biraz daha detaylanmış görünüyor. Kontrol merkezi yukarıya doğru genişletilmiş. Tasarımcılar, iOS 11’de Siri ile kullanıcı arasında daha fazla iletişim sağlamak için yeni bir konuşma arayüzü olacağını düşünmüşler.

Konseptte uzun süredir beklenen “karanlık mod” a da yer verilmiş. Sistem genelinde koyu bir tema kullanılmasını öngören bu mod, iOS 10 çıkmadan önce de gündeme gelmişti. Konsept hakkında daha fazla detay için aşağıdaki bağlantıdan videoyu izleyebilirsiniz.

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın