En güçlü iMac Pro tanıtıldı!

18 çekirdekli işlemcisiyle iMac Pro tam bir canavar. 22 teraflop GPU performansı, hızlı depolama ve üst düzey performansıyla iMac Pro profesyonellerin arzu nesnesi olacak.

 

Bugüne kadarki en güçlü iMac tanıtıldı!

 

iMac Pro teknik özellikleri

27 inç Retina 5K ekranla sunulan yeni Pro, 18 çekirdek Intel Xeon işlemcilere kadar seçenekler sunarken 22 teraflop grafik performansı ile göz dolduruyor. Uzay Grisi kasası ile diğer modellerden farkını ortaya koyan ürün gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma, gerçek zamanlı 3 boyutlu render için biçilmiş kaftan.

17-06/05/apple-imac-pro-2017-sdn-03.jpg

Bir Mac’te şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sunacak yeni Radeon Pro Vega GPU ile gelecek iMac Pro, 4 TB’a kadar SSD ve 128 GB’a kadar ECC bellek desteğine sahip.

iMac Pro üzerinde dört adet Thunderbolt 3 portu yer alıyor ve iki adede kadar 5K ekrana destek sağlanıyor. Bu portlar üzerinden ikiye kadar yüksek performanslı RAID dizilimi yapmak da mümkün. Ayrıca, 1080p çözünürlükteki FaceTime kamerada alışıldık şekilde ekranın üst tarafında konumlandırılmış. Ek olarak, bu üründe ilk defa 10 kat daha hızlı ağ bağlantısı için 10Gb Ethernet portu kullanılmış.

17-06/05/apple-imac-pro-2017-sdn-02-1496687332.jpg

Bu arada Apple, Pro modelini sunmuş olsa da tamamen baştan tasarlanmış ve modüler tasarıma sahip olacak yeni bir Mac Pro ve gelişmiş ekran üzerinde çalıştıklarının da altını çiziyor.

Çıkış tarihi ve fiyatı

Türkiye fiyatı henüz belli değil ama ABD’de Aralık ayında 4,999 dolardan başlayan fiyatlarla pazardaki yerini alacak.

 

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın