Haber

Ucuz Tesla Model 3 Satışa Sunuldu! Elon Musk Sözünü Tuttu..

Son iki yıldır krizlerle boğuşan Tesla, üretiminde büyük sorunlar yaşadığı Model 3’ü sonunda satışa sundu. Sözünden dönmeyen şirket, aracı standartların çok çok altında bir etiketle satmaya başladı. ABD’de 35 bin dolara satılan araç, rakiplerine göre sudan ucuz.


Dün Twitter hesabından bir duyuru yapacağını belirten Elon Musk, üretim aşaması gecikmiş Tesla Model 3‘ü duyurdu. Hatta vereceği sözü tutmak için fabrikada sorumlu mühendis olarak çalışmaya başlamıştı. Ve sonunda satışa sunulan Model 3‘e biraz yakından bakalım.

Standart Model 3, tek batarya dolumuyla maksimum 350 kilometre yol yapıyor. Saatte 210 kilometre hız yapabilen Model 3, 0’dan 100’e 5,6 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca otomobil, ABD’de düzenlenen tarafsız testlere göre güvenlik ve sağlamlık açısından tam puan olan 5 yıldıza da sahip.

Eğer 2 bin dolar daha fazla verip Model 3 Standard Range Plus sürümünü satın almak isterseniz, aracın maksimum menzili 396 kilometreye yükseliyor. Bu sürümde ulaşabileceğiniz maksimum hız limiti ise saatte 225 kilometre olup, otomobil 0’dan 100’e 5,3 saniyede çıkabiliyor. Standart modelin üzerine %6 daha çok para ödeyerek, %9 daha yüksek performansa kavuşuyorsunuz.

Tesla, eğer ABD’de yaşıyorsanız, otomobili mobil uygulaması üzerinden 1 dakika kadar kısa bir sürede satın almanızı sağlıyor. Bu hizmetin yakında tüm dünyada kullanılabileceğini söyleyen firma, aracı 7 gün ve 1600 kilometre sınırına ulaşana kadar iade alabileceğini söylüyor. Hatta internet sitesinde “Bir Tesla satın alarak, bütün hafta boyunca yüzlerce mil yol yapabilir, sonra da aracı iade edebilirsiniz” deniyor. 

Tesla’nın en sadık tüketicilere sahip olduğunu şimdi daha iyi görüyoruz. Model 3’i geçtiğimiz yıldan bu yana ön siparişle sınırlı sayıda tüketicisine sunan firma, aracın tam olarak piyasaya sürülmesiyle satışlarda patlama bekliyor.

Kaynak:WebTekno

 

 

Bir Cevap Yazın