Haberİnceleme

Yeni Nesil iPad Pro Tanıtıldı!

Yeni Nesil iPad Pro Tanıtıldı! Apple ‘ın New York’ta 30 Ekim tarihinde düzenlediği etkinlikde tanıtılan modellerden biri de yeni iPad Pro oldu. 11 ve 12.9 inçlik yeni iPad Pro ‘lar Home tuşunun kaldırılması ve kenarların oval bir şekil olması oldukça şık bir tasarıma dönüşmüş. Tüm özellikler ve fiyatıyla detaylar haberimizde.


Yeni İpad Pro modeli ile dikkatleri üzerine çeken Apple, gerek tasarımı gerekse yeni özellikleriyle çok konuşulacağı düşünülüyor. Yeni iPad Pro modelin en yeni özelliği ise Touch ID yerine FaceID yüz tanıma özelliğinin gelmesi.

7 nanometrelik, 8 çekirdekli A12X (Bionic çip) işlemciyle gelecek olan iPad Pro, tek çekirdekte %35, çoklu çekirdekte ise %90’a kadar performans artışı sunuyor.Lansman’da oynanan NBA 2K19’un grafik performansı izleyicileri kendine hayran bıraktı.

Bir diğer yenilik ise İpad Pro USB Type-C ile geliyor. USB-C, Lightning ile gerçekleştirilemeyen birçok özelliğin kullanılabilmesini sağlıyor.

5K video çıkışına olanak sağlayan USB-C rakiplerinden üstün bir performans akışına sahip olacak. Aynı zamanda diğer USB-C cihazlarını sarj edebilecek.

iPad Pro ile otomatik olarak senkronize olan ve kablosuz şarj özelliği bulunan kalem manyetik olarak iPad Pro‘ya yapışıyor. Ekrana dokundurmak cihazı uyandırabiliyor.

Yeni model ile tanıtılan bir diğer özellik Adobe Photoshop oldu. iPad Pro ve Apple Pencil ile tanıtılan Adobe Photoshop tüm özellikleri ile optimize edilmiş durumda.

Yeni iPad Pro’nun 11 inçlik modelinin başlangıç fiyatı 5.899 TL olarak açıklandı. 12.9 inçlik modelin başlangıç fiyatı ise 7.399 TL olarak açıklandı. 2. nesil Apple Pencil’ın fiyatı da 929 TL olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın