Haberİnceleme

Beklenen iOS Güncellemesi Yayınlandı!

Apple‘ın kullanıcılarına yeni özellikler getirdiği iOS 12.1 güncellemesi yayınlandı. iOS 12.1 ile gelen özellikler nelerdir detaylar haberimizde.

New York’ta düzenlenen etkinlik ile yeni İpad Pro ve Mac modellerini tanıtan Apple, lansmanın hemen ardından iOS 12.1 güncellemesini yayınladı.

iOS 12.1 güncellemesi ile gelen özellikler

Apple iOS 12.1 güncellemesiyle ile birlikte dikkat çeken eSIM özelliğini duyurdu. iOS 12.1 güncellemesini destekleyen telefonlar artık sanal sim kart desteği ile telefonlarına çift sim kartı desteğini kullanabilecek. Ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmese de birçok İphone kullanıcısının işine yarayacak gibi görünüyor.

Bir diğer iOS 12.1 güncellemesi ise Grup Face Time. Aynı anda 32 kişiye kadar desteklenen yeni Grup Face Time hem sesli hem görüntülü olarak görüşülebilmesine olanak sağlayacak.

Bunların haricinde iOS 12.1 ile sunulan bir diğer yenilik Emoji ve Animoji de. 70 den fazla emojiyi aramıza katan 12.1 güncellemesi pek bi eğlenceli görünüyor. Son olarak ise yeni güncelleme ile birlikte pil kullanımı ve performans konusunda birçok iyileştirmenin gerçekleştiğini de görmekteyiz.

Güncellemeyi yüklemek için her zamanki gibi Ayarlar’dan Genel sekmesine gidin. Yazılım güncelleme sekmesinde kırmızı bi işaret göreceksiniz. Bu sekmeden rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli kullanımlar.

iOS 12.1 güncellemesi hangi cihazları destekliyor?

Geçtiğimiz dakikalarda yayınlanan iOS 12.1 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Bir Cevap Yazın