Apple Kendi Kredi Kartı ‘Apple Card’ Tanıtıldı!

Apple’ın bugün düzenlediği “Gösteri Zamanı” etkinliğinde, kullanıcıların hâlihazırda kullanıyor olduğu sıradan ödeme yöntemlerine alternatif olacak Apple’ın kendi kredi kartı Apple Card‘ı duyurdu.


Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Apple Card, üzerinde; hiçbir kart numarası, CVC numarası (online ödemeler için şifre) ve son kullanım tarihi bulundurmamasıyla ve bu bağlamda kişisel verilerin gizliliğine verdiği önemle öne çıkıyor.

Apple Card’ı Nasıl Alırım?

Apple Card’a sahip olmak için Apple kullanıcılarının Apple Wallet uygulamasından yeni sistem için kayıt olması ve dijital bir kart numarası alması, kullanıcıların Apple Pay’in geçerli olduğu her yerde kartlarını kullanmaları için yeterli olacaktır. Kullanıcılar; hesap hareketlerini, kalan bakiyelerini ve faturalarının ne zaman işleneceği bilgisine yine aynı uygulama içerisinden ulaşabiliyor olacaklar.

Apple Card’ın Ekstra Özellikleri

Her alışveriş yaptığınızda harcadığınız tutarın %2’si hesabınıza geri aktarılacak olurken, bir Apple ürünü satın aldığınızda toplam fiyatın %3’ü hesabınıza geri aktarılacak. Kullanıcılarına güzel bir uygulama sunan Apple, bu yeni sistemine “Daily Cash” ismini verdi. Sistemin ülkemize ne zaman geleceği, henüz net olarak bilinmiyor.

 

Kaynak:Web Tekno

Bir Cevap Yazın