GTX 1080 Ti : Dünyanın En Küçüğü tanıtıldı..

Zotac, Nvidia’nın son ekran kartı GTX 1080 Ti’nin en küçük versiyonunu tanıttı.

Tanıtılan ekran kartı GTX 1080 Ti, “küçük” olarak lanse edilmesine rağmen boyutu birçok kişiye göre oldukça büyük.

Tayvan’da gerçekleşmekte olan Computex fuarında çok sağlam donanımlar ortaya çıktı. Nvidia’nın en son duyurduğu ekran kartı GTX 1080 Ti’nin en küçük versiyonunu tasarlayan Zotac, GeForce GTX 1080 Ti Mini’yi duyurdu. Yapılan yeni tasarımdan gördüğümüz kadarıyla kartın gücünü göz önüne aldığımızda ekran kartının pek de mini olduğunu söyleyemeyiz.

Günümüz dizüstü bilgisayarları, mobil ekran kartları yerine masaüstü ekran kartlarını kullanmaya başlamıştı. Zotac’ın tasarladığı bu “mini” ekran kartı, dizüstü bilgisayarlara pek uygun olmadığını söylemek gerekiyor.

GeForce GTX 1080 Tİ

8.3 inç büyüklüğünde olan ekran kartı, küçük masaüstü bilgisayar toplamak isteyen kullanıcılar için tercih edilebilir.Ancak dizüstü bilgisayara takmak gibi fantazilere girilemeyecek gibi duruyor. Masaüstü bilgisayarlarda istediğiniz fanı istediğiniz yere özgürce yerleştirdiğiniz için ekran kartının saat hızının düşürülmesine gerek kalmıyor. Ancak dizüstü bilgisayarlarda ekran kartını soğutacak kadar kaliteli soğutucular olmayınca mecburen ekran kartının saat hızı düşürülüyor.

 

 

 

GTX 1080 Ti : Dünyanın En Küçüğü tanıtıldı..” konusunda Bir Fikir

 1. Hello there,

  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at teknozof.com promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

  We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
  .
  If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks,
  Aly

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir