Haber

Huawei, yeni asistanıyla Siri’ye rakip olacak!

Yeni mobil cihazlarıyla popülerliğini her geçen gün artıran Huawei, bu sefer Amazon Alexa ve Google Asistan ile rekabete girmeye hazırlanıyor. Huawei sesli asistan ile Çin pazarından globale açılacak!

Siri, Alexa ve Google Asistan’ın ardından Huawei sesli asistan!

Yapay zekanın gelişimi ile birlikte birçok firma kendi sesli asistanını piyasaya sürüyor. Apple’ın Siri‘si, Google’ın Google Asistan‘ı, Amazon’un Alexa‘sı gibi birçok farklı seçeneği bulunan asistanlara şimdi de Huawei katılıyor.

Huawei yeni bir sesli asistan geliştirerek, bunu global pazara sunmayı planlıyor. Aslında şu an HuaweiAI Cube adını verdiği akıllı hoparlöründe sadece Çin sürümünde barındırılan Xiaoyi isimli bir sesli asistana sahip. Fakat yapay zeka tabanını Google Asistan tarafından alıyor.

Huawei sesli asistan üzerinde çalışıyor! SDN-34

Huawei tüketici departmanının CEO’su Richard Yu “Google ile ortak çalışmalara devam ettiğimiz için Google Asistan’ın yapay zeka tabanını kullanmaktayız. Kendi yapay zekamızı geliştirip bunu çin dışındaki ülkelere sunmak bu yılki planlarımız arasında. Fakat yapay zeka hizmetlerimizi inşa edebilmek için daha çok zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Çok yakın zamanda bu konu ile birçok şeyin netleşeceğini beklemekteyiz. Peki, siz sesli asistanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hayatımızı gerçek anlamıyla kolaylaştırıyor mu?

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın