Oyun

Need for Speed, Trump ile dalga geçti!

Donald Trump, #covfefe gafı ile sosyal medyayı sallamaya devam ediyor. Amerika Başkanı’nın yaptığı hatayı fırsat bilen Need for Speed yeni oyunun ismini değiştirdi.

Need for Speed, Trump ile dalga geçti!

Donald Trump, Başkan olduğundan beri ilginç yorumları ve bu yorumların sosyal medyaya yansımaları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu noktada son sıkıntılı durum ise #covfefe oldu.

Need for Speed Covfefe hayaldi gerçek oldu

Bir haberin, olayın basındaki yazılışı anlamına gelen Prees Coverage söz öbeğini kullanmak isteyen Donald Trump, bu kelimeyi öyle bir şekilde kullandı ki uzun süre unutulacak gibi görünmüyor.

İmla hatası düzeltilebilir bir şey ama Coverage yerine Covfefe yazan Amerika Başkanı bir anda tüm ülkenin, daha doğrusu sosyal medyanın dalga konusu haline geldi. Basının kendine olan olumsuz tutumuna rağmen bir şeyler başardığını anlatmak isteyen Trump, bunu doğal olarak başaramadı.

17-06/01/need-for-speed-covfefe-sdn.jpg

Birçok resmi yayın ve mecrada olay olan #covfefe video oyunlarına da bir şekilde sıçramayı başardı. Resmi Need for Speed Twitter hesabı da sosyal medyanın yeni trend’ine göz kırptı.

Yeni oyunu duyurma hazırlığında olan Need for Speed, gündemdeki yerini sağlamlaştırmak için Donald Trump’ın hatasını eğlenceli bir şaka ile dalgaya aldı.

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın