Nokia bütçe dostu yeni modellerini tanıttı!

Nokia bugün beş kamerasıyla dikkatleri üzerine toplayan PureView 9 modeliyle birlikte, bütçe dostu yeni modellerini de tanıttı. Uygun fiyatlı akıllı telefonların, ön planda durmasını sağlamak biraz zor olabilir. Ancak bu segmentte bulunan modellere de ilginin yoğun olduğunu belirtmek gerekiyor. Nokia bütçe dostu yeni 3.2 ve 1 Plus modellerini tanıttı.

Nokia bütçe dostu modellerle karşınızda!

Nokia’nın tanıtımını yaptığı modeller, daha çok giriş segmenti özelliklerini içermekte. Bununla birlikte uygun fiyatları ile de dikkat çekmeyi başarabilirler.

Nokia 3.2 özellikleri ve fiyatı

Nokia 3.2 giriş seviyesi bir model olan Snapdragon 429 işlemciden gücünü alıyor. 2 ve 3 GB RAM ile 16 ve 32 GB dahili depolama seçeneklerine sahip olan modelin hafızası, MicroSD kart ile de yükseltilebiliyor. 720×1520çözünürlüğünde 6,26 inç ekrana sahip olan modelin, ekran oranı 19:9. Bununla birlikte ekranda su damlası olarak tabir edilen çentikli bir tasarım kullanılmış.

Cihaz 13 Megapiksellik arka, 5 Megapiksellik ön kameraya sahip. 4000 mAhkapasitesinde bir bataryaya sahip olan model, kutudan Android‘in en son sürümü Pie ile çıkıyor. Ayrıca tavsiye edilen yurt dışı satış fiyatı ise donanım seçeneklerine göre 139 ila 169 dolar arasında.

Nokia 1 Plus özellikleri ve fiyatı

Nokia 1 Plus, gücünü Mediatek MT6739WW işlemciden alıyor. Cihazda 1 GB RAM standart iken 8 ve 16 GB dahili depolama seçenekleri bulunuyor. 3.2 modelinin aksine bu modelde MicroSD kart slotu bazı pazarlarda bulunurkenbazılarında ise bulunmayacakFWVGA+ çözünürlüğünde 5,45 inç ekrana sahip modelin ekran oranı 18:9 olarak tercih edilmiş. Bu modelin 3.2 modelinden epey alt bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Nokia bütçe dostu

Bununla birlikte cihazda 8 Megapiksel arka, 5 Megapiksel ise ön kamera bulunuyor. 2500 mAh kapasitesinde bataryaya sahip cihaz, kutudan Android Pie Go ile çıkıyor. Go sürümü, düşük belleğe sahip cihazlar için uyarlanmış bir Android sürümü. Tavsiye edilen yurt dışı satış fiyatı ise 99 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak: SDN – ShiftDelete.Net

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın