Haberİnceleme

Android Pie ve One UI’lı Galaxy S9 çalışma performansı

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri için Android Pie ve One UI arayüzüne sahip ilk beta sürümü artık kullanıma sunuldu.


Samsung Android Pie ile One UI arayüzü tek elle kullanımı kolaylaştırıp daha sade bir arayüz haline getirmiş. Günümüz akıllı telefonların tek elle kullanılması mümkün olmazken One UI arayüzü sık kullandığımız butonları ekranın yarısının aşağı kısmına konumlandırmış. Butonların üst kısımda olması tek elle kullanımı zorlaştırırken One UI arayüzü bunu çok sade bir biçimde yapmış görünüyor.

Ayrıca yeni arayüzde karanlık / gece teması da bulunacak. Bununla beraber simgelerin de yeniden tasarlandığı, arayüzde yuvarlak köşeli hatların dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Simgelerle beraber fontlar da yenileniyor.

Yeni arayüz ile beraber gelen bir diğer yenilik ise telefonun renk seçeneklerine göre temanın telefonun rengiyle gelmesi özelliği. Örneğin mavi Galaxy S9 aldıysanız, telefonunuzun arayüzü de mavi olacak.

 

Android Pie ve One UI beta sürümü kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunuyor. Sade ve kullanışlı arayüze sahip olan One UI beta sürümünün deneyimini Youtube videosu ile takipçileriyle paylaşan Tim Schofield nasıl çalıştığı ve göründüğünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ne zaman gelecek sorularına cevap ise ilk olarak Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 modellerine Android Pie güncellemesiyle birlikte Şubat ayında kullanıcılarına kavuşacak.

Bir Cevap Yazın