İlk Galaxy S9 incelemesi ortaya çıktı!

Galaxy S9 incelemesi daha telefon bile duyurulmadan ortaya çıktı. Reddit’te patlak veren bu inceleme, cihazı belli bir süre deneyimleyen bir kullanıcı tarafından yazıldı. Telefonla 20 dakika geçirmeyi başaran bu şanslı kullanıcı, hem bugüne kadar ortaya çıkan özellikleri doğruladı, hem de cihazın performansı hakkında bilgi verdi.

İlk Galaxy S9 incelemesi ile gündeme gelen kullanıcı

Sızan render görsellerinin aslında tam olarak orijinalini yansıtmadığını belirten kullanıcı, tasarım noktasında S8’e çok benze de bazı önemli farkların bulunduğunu söylüyor. Özellikle kenarların göründüğü gibi kalın olmadığını, Samsung’un burada gösterişli bir son dokunuş yaptığını belirtiyor. Yine de eldeyken kesinlikle bir önceki versiyona benzer bir deneyim sunuyor. Burada tek önemli fark, yeniden konumlandırılan parmak izi sensörünün kullanım tecrübesi olmuş.

Aynı zamanda stereo hoparlör doğrulandı. Daha önce ses çıkışı sadece tek bir hoparlör kulanan S serisi, ilk kez stereo çıkış ile geliyor.

Kamera tarafıysa hayli geliştirilmiş. Galaxy S9 kamerası 4K 60fps çekim yapabiliyor. Düşük çözünürlüklerde ise çok daha hızlı çekimler yapıyor; 720p 480fps, 1080 240fps. 1000fps ağır çekim moduysa Snapdragon’lu versiyonda bulunmuyor.

Aynı zamanda 3D Emoji özelliğine de göz atmış. iPhone X‘in biraz gerisinde olan bu özellik, yüzünüzle oluşturabileceğiz avatarlar hazırlayabiliyor.

Galaxy S9 25 Şubat’ta resmi olarak duyurulacak.Dağıtım ise 8 mart’ta başlayacak.Bakalım bizlere başka hangi özellikleri sunacak.

Bir Cevap Yazın