Öz Geçmiş (CV) artık Yapay Zekayla hazılanacak.

Office 365 ve LinkedIn platformu sayesinde Office 365 abonelerine sunulan Öz Geçmiş Asistanı hayallerdeki işi bulmaya bir adım öne götürüyor. Microsoft‘un bu önemli yardımcısı  yapay zeka ile iş başvruları için baya rağbet görecek gibi görünüyor. Microsoft, LinkedIn’in gücünü CV asistanı ile Word’e taşıyarak, iş dünyasına adım atacak kişilerin harika CV’ler hazırlamasını kolaylaştırıyor.

Çalışma hayatında çoğu kişinin yaşadığı bu sorunu çözmek isteyen Microsoft, ‘Resume Assistant’ (Özgeçmiş Asistanı) aracını Word’a getirmeye karar verdi. LinkedIn’in gücünü arkasına alan resume assistant, kendimizi en iyi şekilde ifade edeceğimiz şekilde hazırlanıyor.

LinkedIn’in bulgularına göre, Amerikalı profesyonellerin %70’i, CV’lerinde gerekli yeterliliğe sahip olduklarını belirten bölümü doğru şekilde hazırlayıp hazırlamadıkları konusunda sıkıntı yaşıyor .%50’si belirli pozisyonlar için başvuru yapacakları zaman CV’lerini düzenlemekte zorluk çekiyor.

Microsoft’un verdiği bilgiye göre ise Amerikalıların %80’i CV’lerini Word dokümanı üzerinde oluşturuyor. Resume Assistant, milyonlarca LinkedIn profilinden içgörüler çekerek CV hazırlamayı kolaylaştırıyor.Pek çok profesyonelin kendilerini nasıl ifade ettiklerini görebilmenizi sağlıyor.

Resume Assistant’ın faydaları bununla da kalmıyor. Gerekli yetenekleri belirleyerek, aynı endüstride çalışan kişilere yardımcı olmanızı sağlıyor.Bu hafta Microsoft Insiders‘a açılacak olan özgeçmiş asistanı, bu ay içinde Office 365 kullanıcılarının da beğenisine sunulacak.

Bir Cevap Yazın