Haberİnceleme

iPhone SE 2 tasarım görselleri ortaya çıktı!

iPhone SE 2 tasarım görselleri ortaya çıktı!

Apple’ın küçük ekranlı iPhone SE modelini bu yıl içinde yenileyeceği haberleri uzun süredir gündemde. Fakat güvenilir analistlerden konu ile ilgili net açıklamalar gelmedi. Bu sebeple haberler genelde söylenti şeklinde.

iPhone SE 2 tasarımiPhone SE 2’nin tasarımsal olarak ilk nesilden çok farklı olacağı tahmin ediliyor. Birkaç gün önce yayınlanan videoda yeni iPhone’un çerçevesiz bir ekrana sahip olduğu görülmüştü. Ekranın üst tarafında çentik olması Face ID özelliği ile geleceğine kanıt olsa da bu videodaki cihazın iOS teması yüklü bir Çin telefonu olma ihtimali yüksek.

Apple’ın başarısız iPhone X satışlarından sonra iPhone konusundaki yol haritası merak ediliyor. Yen bir rapor Apple’ın 2018 iPhone modelleri ile ilgili ipuçları veriyor.

Geçtiğimiz yıl güvenilir kaynaklardan iPhone X tasarımı ile ilgili görseller paylaşan BGR sitesi aynı kaynaklardan geldiğini iddia ettiği iPhone SE 2 tasarım görsellerini yayınladı. Bu görsellerde iPhone SE ve SE 2 yanyana görünüyor. Yeni tasarımının videoki ile benzer olması iPhone SE 2’nin tasarımsal olarak küçük bir iPhone X olabileceğini gösteriyor.

iPhone SE 2 tasarımÜst taraftaki çentik ve Touch ID’nin olmaması iPhone SE 2’nin Face ID özelliği ile geleceğini gösteriyor. Görsellere göre bu telefonda da kulaklık girişi yok.

iPhone SE 2 tasarım SE, düşük fiyatlı bir telefon olarak piyasaya çıktı. iPhone X’u pahalı yapannedenler arasında OLED ekran dışında TrueDepth kamera sistemi ve sensörleryer alıyor. Dolayısıyla düşük maliyetli olması gereken yeni nesil iPhone SE’de bu özelliklerin olması zor.

Apple, 27 Mart’ta bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Bu etkinlikte yeni iPad ve MacBook tanıtımlarının yapılması bekleniyor. Şirket,  geçtiğimiz yıl Mart ayında etkinlik düzenlemeden yeni iPad modellerini (uygun fiyatlı) duyurmuştu. Bu yıl etkinlik yapması Face ID’li iPad ve belki de yeni bir iPhone tanıtabileceği anlamına geliyor.

Apple’ın 27 Mart etkinliğinde iPhone SE 2 tanıtılacaksa önümüzdeki haftadan itibaren yeni sızıntılar görebiliriz.

Ahmet Singan

Teknolojiye meraklı,iyi işler yapmaya çalışan...

Bir Cevap Yazın