HaberSiber Güvenlik

Nissan IMX Concept çok yakında üretime başlayacak

2017 yılında Nissan ’ın kullanıcılara ilk kez gösterdiği konsept aracın çok yakın bir vakitte üretimine başlanacağının müjdesi verildi.


Imx Concept

IMX Concept üretime başlıyor

Nissan bir süredir elektrikli araçlara yönelik olan atılımlarını devam ettiriyor. Leaf’in Dünya genelinde büyük bir yankı uyandırması ve iyi satış adetlerine ulaşmasının ardından firmada hedefler elektrikli SUV’a yönelmiş gözüküyor.

Öyle ki, Nissan 2017 yılında ilk defa tüketicilerle buluşturduğu elektrikli IMx SUV aracını üretime geçirmeye hazırlanıyor.

Firmanın Avrupa dizayn şefi Mamoru Aoki, IMx Concept’in önümüzdeki yıllarda yollarda olacağının müjdesini verdi.

Aracın konsept tasarımı, nihai sürüme geçişte ne kadar değişecek bu henüz bilinmese de bazı teknik detaylar şimdiden biliniyor. Araç, 435 beygir güce ve 611 kilometre menzile sahip olacak.

IMx Concept

İç tasarım hakkında bazı ipuçları

IMx Concept

Aracın ilgi çeken dış tasarımı dışında iç tasarımında hakkında da Aoki, bazı bilgiler paylaştı. Aracın içerisinde ahşap ve yarı saydam plastikler en çok kullanılan malzemeler olacak gibi gözüküyor.

2022‘ye kadar elektrikli araç planları olan Nissan, gelecek dönemlerde elektrikli araçlarla daha fazla ön plana çıkacak gibi gözüküyor.

IMX Concept’in tüm detaylarına buradan bakabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın